Podsumowanie II Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego

16.04.2018

Jaki zawód wybrać i jak wybrać, żeby nie żałować?

To niektóre z pytań, na które starali się odpowiedzieć organizatorzy i uczesnicy II Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego w Katowicach, którego mieliśmy okazję być współorganizatorem. Impreza adresowana była przede wszystkim do uczniów. W czasie spotkania z młodzieżą organizatorzy chcieli zapewnić młodym ludziom kontakt z doradcami zawodowymi w formie warsztatów grupowych i indywidualnych porad. To pozwoliło przybliżyć uczniom lokalny rynek pracy oraz wymagania, jakie mają wobec przyszłych pracowników pracodawcy.

W trakcie konferencji inaugurującej forum przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy zaprezentowali tzw. barometr zawodów w regionie i przedstawili zawody, które obecnie stwarzają szanse na znalezienie interesującej pracy.

Drugi dzień forum, 14 kwietnia stanowił ofertę przeznaczoną dla uczniów, rodziców, nauczycieli, którzy chcieliby zapoznać się z ofertą edukacyjną, ofertą Młodzieżowych Centrów Kariery, Młodzieżowego Biura Pracy oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Rodzice i uczniowie mieli możliwość skorzystać z porad doradców zawodowych.

Dziękujemy naszym współorganizatorom, uczestniom i wszystkim zaangażowany w II Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego w Katowicach. 

Zapraszamy do naszej galerii oraz do zapoznania się z filmikiem https://www.slaskie.pl/content/wybierz-zawod-z-pasja , który przypomina to wydarzenie.