Erasmus + - Praktyki w Hiszpanii - Relacja

2-05-2016

Końcem kwietnia (a dokładnie: 30.04.) wyruszyliśmy w podróż do Hiszpanii, gdzie nasza młodzież tradycyjnie będzie mogła uczestniczyć w praktykach, tym razem w ramach programu Erasmus +. Po długiej, ale ekscytującej podróży, dotarliśmy do Martos – urokliwej miejscowości w Andaluzji – która przez najbliższe trzy tygodnie będzie naszym drugim domem. :-)

04-05-2016

W ramach programu Erasmus+ nasi uczniowie przygotowują się do pracy, w międzyczasie zwiedzają Martos - niewielekie miasteczko w słonecznej Andaluzjii gdzie stacjonują. Zachecam do obejrzenia zdjęć :)

05-05-2016

Wczoraj popołudnie upłynęło nam na odkrywaniu nieznanych nam dotąd zakątków Martos. Podziwialiśmy między innymi piękną, typowo południową roślinność miejskiego parku.

06-05-2016

Dzisiaj udaliśmy się na popołudniową wycieczkę do Granady, gdzie mieliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzać Alhambrę. Spacer po pałacu (będącym zabytkiem arabskiego budownictwa z XIII wieku) dla wszystkich był ekscytującym i pełnym wrażeń przeżyciem. Z całą pewnością ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

07-05-2016

W ramach projektu Erasmus + młodzież nie tylko zdobywa pierwsze doświadczenie na praktykach, ale także poznaje kulturę i zabytki Andaluzji. Dzisiaj zwiedzaliśmy Kordobę, gdzie mogliśmy podziwiać najsłynniejsze budowle tego miasta, czyli Alkazar i Mezquitę.

08-05-2016

W niedzielę zawitaliśmy na chwilę do Malagi - andaluzyjskiego miasta położonego nad Morzem Śródziemnym. Tu zwiedziliśmy katedrę, a także w strugach deszczu spacerowaliśmy po Alcazabie, czyli ruinach twierdzy wybudowanej przez Rzymian, a następnie rozbudowanej przez Maurów. Przystanęliśmy również na chwilę przy pomniku Pabla Picassa - chyba najbardziej znanego na świecie mieszkańca Malagi. Niestety, niesprzyjająca pogoda pokrzyżowała nam plany, więc musieliśmy zrezygnować z wypoczynku na słynnej malagijskiej plaży.

13-05-2016

Choć pogoda w hiszpańskim Martos nas nie rozpieszcza, to na brak atrakcji w mijającym tygodniu nie mogliśmy narzekać. W poniedziałek awionicy mieli okazję zwiedzić port w Maladze, we wtorek podziwialiśmy ekspozycję w muzeum archeologicznym, we środę natomiast spędziliśmy wieczór w restauracji ekologicznej, gdzie mogliśmy skosztować świeżych soków oraz przekąsek sporządzonych z naturalnych składników. Dzisiaj za to mieliśmy okazję zwiedzić bibliotekę miejską, która mieści się w zabytkowej willi z 1926 roku. Nasza przewodniczka w interesujący sposób przedstawiła historię tego budynku, a także przybliżyła ciekawostki związane z jego architekturą. Przed nami weekend pełen wrażeń, gdyż czekają nas aż dwie wycieczki: do Nerjy i Granady.

14-05 -2016

Za nami słoneczny wreszcie, ale zarazem ostatni, niestety, weekend w Andaluzji. W sobotę zawitaliśmy do Nerjy - wyjątkowo malowniczej miejscowości wypoczynkowej, położonej nad Morzem Śródziemnym. Tu zwiedziliśmy przepiękne jaskinie, podziwialiśmy widoki z tzw. Balkonu Europy, spacerowaliśmy uroczymi uliczkami, a także wypoczęliśmy na plaży. Co odważniejsi nawet wykąpali się w zimnym jeszcze morzu. Niedzielę natomiast spędziliśmy w Granadzie, gdzie między innymi zwiedziliśmy katedrę, a także podziwialiśmy widok na górującą nad miastem Alhambrę. Tu mieliśmy również czas, aby w klimatycznych kramikach zaopatrzyć się w pamiątki. Przed nami ostatnie dni w hiszpańskim Martos. Powoli szykujemy się do powrotu do Polski.

20-05-2016

Nadszedł czas podsumowania praktyk w słonecznej Hiszpanii! Awionicy już odebrali Certyfikaty potwierdzające odbycie stażu!

Wczoraj Karola i Miguel - opiekunowie akademii, w której spędziliśmy ostatnie (prawie) trzy tygodnie - zorganizowali dla nas i uczniów z Turcji wieczorek pożegnalny. Przy wspólnym grillowaniu bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych. Miłym akcentem uroczystości było rozdanie certyfikatów potwierdzających udział w projekcie.