Baza dydaktyczna

Technikum Lotnicze

Zakładu Doskonalenia w Katowicach 

ul. Krasińskiego 2

40-092 Katowice

 

Technikum Lotnicze ZDZ w Katowicach stara się iść z duchem czasu i techniki - nasze pracownie stanowią nowoczesną, multimedialną bazę dydaktyczną wyposażoną w: tablice multimedialne, rzutniki, wizualizery, a także pomoce naukowe pozwalające utrwalić nabytą wiedzę.

BAZA DYDAKTYCZNA 

 

 Posiadamy zarówno pracownie do przedmiotów ogólnych:

 

PRACOWNIE JĘZYKOWE

 

 

PRACOWNIA INFORMATYCZNA

 

 

SIŁOWNIA

 

 

 

 

 Jak i pracownie do przedmiotów zawodowych:

 

 

 

PRACOWNIA LOGISTYCZNO - MAGAZYNOWA

 

PRACOWNIA LOTNISKOWYCH SŁUŻB OPERACYJNYCH 

 

PRACOWNIA MECHATRONICZNA

 

SYMULATOR LOTÓW

 

 Współpraca z czołowymi firmami z branży lotniczej, informatycznej, a także uczelniami wyższymi pozwala na korzystanie przez naszych uczniów z ich bazy daydatycznej, a także zasobów naukowych. Współpraca z LS Airport Services pozwala w ramach Ls Academy zaszczepiac wiedze zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli nie związnaych przedmioto z branżą.

Ponadto możliwość zwiedzania lotniska od kuchni, a następnie odbywania tam praktyk szkolnych pozwala nie tylko na poznanie specjalistycznego sprzętu, ale także na zdobycie nietuzinkowej wiedzy. Poniżej nasza fotorelacje z wycieczek na Lotnisko w Katowicach Pyrzowicach dzięki naszym partnerom uczniowie w praktyce mogli zobaczyć to, czego uczą sie na zajęciach w szkole - była więc odprawa pasażerska, wizyta w sortowni DHL oraz magazynach Cargo, krótka rozmowa z przedstawicielem lotniskowej strazy pożarnej oraz bliskie spotkanie z lotniskowym sokołem. 

 

 

 Trzeba pamiętać, że nasze technikum na każdym kierunku kształcenia zapewnia zarówno kształcenie teoretyczne jak i praktyczne, dlatego słowa Yogi-ego Berra W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką, w praktyce jest są dla nas szczególnie ważne.

 

Zdobądź odlotowy zawód razem z nami!